طراحی سایت پزشکی و کلینیک درمانی

علاقه مندی

0 مورد

زمان مطالعه

7 دقیقه

نظرات

بدون نظر

دسته بندی

,

تاریخ انتشار

8 شهریور 1402

عنوان های مقاله

با تکامل اینترنت، وب سایت به محبوب ترین و برگزیده ترین منبع اطلاعاتی تبدیل شده است. اینترنت فرصت های عالی برای پخش اطلاعات بهداشتی و پزشکی ارائه می دهد. طراحی سایت پزشکی  اساساً زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می دهد. امروزه، قبل از ورود به ساختمان، بیماران می‌توانند از طریق وب‌سایت‌های کلینیک های درمانی از تمام اطلاعات و خدمات آن مرکز استفاده نمایند.

طراحی سایت پزشکی چیست؟

وب سایت پزشکی مطب شما اولین فرصت شما برای تأثیرگذاری بر روی یک بیمار جدید است. همچنین به عنوان یک پورتال برای بیماران شما جهت دسترسی به اطلاعات مهم پزشکی عمل می کند. به طور کلی، هدف نهایی بسیاری از وب سایت ها این است که کاربر روی یک دکمه کلیک کند، چیزی بخرد یا اقدام خاصی را انجام دهد. اما من از شما می خواهم که یک قدم به عقب بردارید و یک وب سایت پزشکی را از دید یک بیمار مشاهده کنید. به آخرین باری که نیاز به مراجعه به پزشک داشتید فکر کنید. بعد از پیدا کردن نام، اولین کاری که انجام دادید چه بود؟ بسیاری از ما این موارد را در برخی از مراکز بررسی کرده ایم. این تازه ابتدای کار است. تجربه بیمار در وب سایت شما بسیار فراتر از کلیک بر روی یک یا دو صفحه است. بنابراین می‌توان به اهمیت طراحی سایت در یک مطب یا یک کلینیک پی برد.

طراحی سایت پزشکی

ویژگی ها و امکانات وب سایت پزشکی و درمانی

اگر می‌خواهید وب سایت درمانی شما موفق باشد، باید ویژگی های زیر را در نظر بگیرید:

  • نوبت دهی آنلاین

برای موفقیت در دنیای تکنولوژی محور امروزی باید راه حل هایی ساده ارائه دهید. نوبت دهی آنلاین از مهم‌ترین ویژگی های طراحی سایت پزشکی و یا کلینیک درمانی است.  90 درصد افراد امروزی گوشی هوشمند دارند. می توانید مطمئن باشید که بیماران به نسخه موبایل وب سایت شما برای یک راه آسان و راحت برای تعیین وقت ملاقات نگاه می کنند. برنامه ریزی آنلاین یکی از ساده ترین راه هایی است که کلینیک های مراقبت های بهداشتی و پزشکی می توانند بیماران جدید را جذب کنند. این فناوری به بیماران این امکان را می‌دهد که ببینند چه زمانی یک پزشک در دسترس است و از سایت شما یک قرار ملاقات و یا نوبت ویزیت دریافت کنند. یکی دیگر از مزایای بزرگ نوبت دهی آنلاین، آزادی است که می تواند به کارکنان شما برای انجام سایر وظایف در مطب ارائه دهد! هر بار که یک بیمار وقت خود را به صورت آنلاین تعیین می کند، کارمندان شما را آزاد می کند تا روی سایر موارد مهم از جمله رسیدگی به بیماران تمرکز کنند. این ویژگی، رزرو نوبت را برای بیماران بالقوه راحت تر و آسان تر ، برای پزشکان ویزیت هایی تعیین شده،  که می توانید بلافاصله آنها را با یکپارچه سازی مناسب به تقویم اضافه کنید.

  • ساعات  و روزهای کار

ساعات و روزهای کاری از ویژگی های مهم دیگر در کلینیک های درمانی و مطب های پزشکی است. این امر به کاربران کمک می کند تا ساعات و روزهای کاری فعال را داشته باشند و از مراجعه حضوری در روزهای تعطیل خودداری کنند.

  • اطلاعات تماس

مکان و اطلاعات تماس نقش حیاتی  را در طراحی سایت پزشکی ایفا می کند زیرا بسیاری از بیماران جدید و فعلی ممکن است به دنبال اطلاعات تماس در وب سایت شما باشند. افزودن این اطلاعات ممکن است به بیماران کمک کند در صورت داشتن هر گونه مشکل هنگام رزرو نوبت، رسیدن به مطب یا هر گونه نگرانی دیگر، با آنها تماس بگیرند. با این وجود این اطلاعات را  تنها در صفحه «تماس» قرار ندهید. بلکه آن را در صفحه اصلی خود و هر صفحه دیگری که بازدیدکنندگان می بینند قابل مشاهده کنید.

  • تخصص ها و خدمات

این فرصتی است تا تخصص خود را برای بیماران خود بیان کنید. بیماران شما می خواهند ببینند که شما اعتبار و تجربه لازم برای انتخاب شدن به عنوان یک متخصص را دارید یا خیر. بنابراین بهتر است خدمات خود را به صورت واضح و مختصر بیان کنید.

  • دایرکتوری پزشک و کارکنان

مدارک پزشکی می تواند  یکی از موارد مهم در طراحی وب سایت پزشکی باشد، بنابراین با فهرست کردن مدارک خود می توانید اعتماد  بازدیدکنندگان و بیماران را جلب نمایید. این احتمال وجود دارد که وقتی یک بیمار به وب سایت پزشکی شما مراجعه می کند، به صفحه بیوگرافی پزشک هدایت می شود. صفحه «درباره» شما باید شامل موارد زیر باشد: اطلاعاتی در مورد آموزش پزشک، خدمات یا روش هایی که پزشک در آن تخصص دارد، دستاوردهای حرفه ای، و علایق/فعالیت های شخصی!

  • منابع بیمار

منابع بیمار یکی از جنبه های حیاتی وب سایت های پزشکی و یا درمانی  است. این امر شامل فرم های قابل دسترسی برای دانلود است، کاربران می توانند بیمه های مراقبت های بهداشتی پذیرفته شده، گزینه های پرداخت و دستورالعمل های اساسی برای بیماران جدید را به روز کنند.

  • تجزیه و تحلیل سایت

وب سایت پزشکی می‌تواند  تجزیه و تحلیل وب سایت را به پزشکان دهد.. Google analytics در قسمت پشتیبان کار می کند تا از اطلاعات جمعیتی افرادی که در وب برای شما جستجو می کنند مطلع شود.همچنین می‌توانید درباره مدت زمانی که مخاطبان در وب‌سایت شما می‌مانند، صفحات محبوب و بازدیدشده، موقعیت جغرافیایی و… یه شما گزارش دهد. تجزیه و تحلیل Google برای هدف‌گذاری بر اساس روندهای فعلی بسیار عالی است.

  • پشتیبانی آنلاین و سوالات متداول

سوالات متداول و انتظارات بیمار به ویژه برای بیماران جدید مفید است. بخش سوالات متداول و پشتیبانی آنلاین در طراحی سایت درمانی می تواند در ارائه خدمات یه بیماران کمک بسزایی کند و بیماران به صورت مستقیم و آنلاین با مطب ارتباط گرفته، ساعات نوبت خود را تغییر و یا حذف کنند.

  • وبلاگ

وبلاگ ها برای وب سایت های پزشکی و کلینیک های درمانی بسیار مهم هستند زیرا سئوی وب سایت را بهبود می بخشند، ترافیک وب سایت شما را بهبود می بخشند و وب سایت پزشکی شما را به عنوان متخصص در این زمینه طبقه بندی می کنند. الگوریتم صفحه جستجوی گوگل به شدت به محتوای وب سایت متکی است. اگرچه نوشتن و ویرایش پست های وبلاگ بسیار زمان بر است، اما ترافیک اضافی ایجاد می کند و می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار بیماران قرار دهد.

طراحی وب سایت پزشکی

هزینه طراحی سایت پزشکی 

هزینه طراحی سایت پزشکی بر اساس نوع دیزاین و گرافیک، امکانات و ویژگی ها و همچنین نوع وب سایت مشخص می‌شود. هر چه قدر میزان امکانات و قابلیت های وب سایت بیشتر و یا گرافیک وب سایت شما خاص تر باشد، هزینه طراحی آن نیز بیشتر خواهد بود. شما می‌توانید برای داشتن یک سایت حرفه ای با تمام ویژگی ها و قابلیت ها از طراحی سایت وردپرسی  استفاده کنید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی نمایید.

هزینه های جانبی برای این نوع وب سایت ها هزینه هاست و دامنه خواهد بود که در ابتدای کار برآورد می‌شود. همچنین شما می‌توانید وب سایت خود را جهت قرارگرفتن در صفحات برتر گوگل و موتورهای جستجوگر بهینه نمایید. در این صورت هزینه سئو و بهینه سازی سایت شما بر اساس کلمات کلیدی و رقبا شما سنجیده خواهد شد.

 

طراحی سایت پزشکی و کلینیک درمانی با الی وب

ما در الی وب دنبال توسعه کسب و کار شما هستیم. اگر به دنبال یک طراحی سایت پزشکی هستید، ما بهترین خدمات توسعه وب سایت  را با توسعه دهندگان ماهر و کارآمد ارائه می دهیم تا نتایج بی عیب و نقصی را بر اساس نیازهای مشتریان خود ارائه دهیم. شما می توانید همین حالا با مشاوران ما تماس گرفته و برای طراحی سایت اقدام نمایید. الی وب همچنین کلیه خدمات طراحی سایت، سئو و بهینه سازی و تولید محتوا اختصاصی، مشاوره سئو  را نیز برای مشتریان ارائه خواهد داد. با الی وب در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کاربر عزیز پیام شما با موفقیت ارسال شد. منتظر پاسخ باشید.